Antieke Zilveren Strooibus – Spiraalvormig Getordeerd • ca. 1935
Artikelnummer: FL1935NXEQAntieke Zilveren Strooibus – Spiraalvormig Getordeerd • ca. 1935:
Een uniek stukje zilverwerk met verfijning en charme
Ontdek deze schitterende antieke zilveren strooibus, vervaardigd rond 1935 in Friesland (Holland). Een elegant object, vervaardigd in de sfeer van Art‑Deco, met karakter en historie.
📏 Specificaties
Materiaal: Zilver, 2e gehalte, keurgemarkeerd 835, inclusief keur (zie binnenkant onderin).
Afmetingen: Hoogte ca. 9 cm • Breedte ca. 4,5 cm (boven) • Onderbreedte ca. 4,2 cm.
Model & Vormgeving: Spiraalvormig, getordeerd – gedraaid langs de lengteas, waardoor een sierlijke, spiralenstructuur ontstaat.
Bovenstuk: Voorzien van schroefdraad – eenvoudig los te schroeven/openen.
Stijl: Art‑Deco invloeden – strak, functioneel met sierlijke lijnen.
Herkomst: Friesland, Nederland.
Conditie: Uitstekend behoud; mooi patina passend bij de ouderdom, geen zichtbare zware beschadigingen.
🎨 Het Verhaal Achter dit Zilveren Werk
In de jaren dertig waren fijne tafelaccessoires niet alleen functioneel maar ook statussymbolen – items die getuigen van smaak, vakmanschap, en de kunstzinnige neiging van de tijd. Deze strooibus is daar een prachtig voorbeeld van: gemaakt met oog voor detail, in een stijl die de overgang markeert van de weelderige Art‑Nieuwe naar het meer gestroomlijnde, geometrische Art‑Deco.
Het getordeerde (gedraaide) model is niet alleen decoratief; het was technisch uitdagend om goed uit te voeren in zilver, vooral met behoud van stevigheid, symmetrie en een mooie afwerking. De schroefdop getuigt ook van praktische gedachte: eenvoudig in gebruik, veilig afsluitbaar, ideaal voor peper of zout.
Achtergrondinformatie:
Onze collectie antieke sieraden is afkomstig van particulieren, notarissen, banken en bekende Nederlanders.