Antiek Zilveren Peper Zout en Mostert Set uit Engeland uit ca. 1920Een antiek 3-delige zilveren tafel set welke bestaat 1 zoutbakje met kobaltblauwe binnen bakje en 1 peper bakje met kobaltblauwe binnen bakje en een mosterd bakje met deksel en mosterd lepeltje.
€ 439,00
Antieke zilveren naaldenkoker Zaandam uit ca. 1870Antieke zilveren naaldenkoker van de zilversmid Ankum, te Zaandam, ca.1870.
Deze naaldenkoker is geheel rondom bewerkt met stippel effecten.€ 129,50
Antieke zilveren tweedelige scharen schede Friesland ca. 1882Een zeldzaam antieke scharen schede Hollands object wat prachtige mooi is bewerkt door een handgraveur die wist wat hij kon en deed.
€ 475,00
Antieke zilveren Pijpenrager uit ca.1929 van bekende NederlanderPijpgereedschap, zilveren stamper met Kleine Lepel en met door prikker.
Deze prachtige en gladde zilveren pijpenrager is afkomstig van een bekende Nederlander.€ 49,50
Antiek Hollands bewerkt 18e-eeuwse zilveren mes uit Zeeland KloosterzandeOmschrijving: Een antiek Hollands bewerkt 18e-eeuwse zilveren mes mogelijk Zeeland.
Herkomst: Holland.
Meesterteken: W ? sleets.
Gehalte keur: 800
Jaar: ca. 1750 / 1785.€ 429,00
Zilveren oude Wijn dop met Mercedes embleem uit ca. 1930Een zeldzame zilveren wijn dop met het embleem van de Mercedes-Benz.
Het geheel is in een goede conditie incl. een oude wijn kurk die er op is gemonteerd.€ 89,50
Antiek zeldzaam zilveren pillendoosje of Rozenkrans uit ca. 1822 / 1838Antiek zeldzaam zilveren pillendoosje met boven deksel en geheel aan de bovenzijde bewerkt met de bekroning van een Koning met zijn bedienden.
€ 349,00
Antieke zilveren kandelaartje van David Rodenberg Amsterdam 1822-1833Antiek Zilveren Kandelaartje 1822-1833:
€ 179,50
Antieke Zilveren Kapspeld in goede staat uit ca. 1847-1858Zilveren Kapspeld.
Een prachtige zilveren kapspeld met beveiliging door middel van een sureté.
Materiaal: Zilver
Lengte: 12 cm.
Maker: G.L. Ambrosius.€ 219,00
Zilveren Sigarenknipper ca.1963Zilveren oude sigarenknijper ca.1963 komt uit een verzameling zangeres.
€ 249,00
Zilveren massieve druivenschaar ca.1964Zilveren oude massieve druivenschaar ca.1964 uit een verzameling zangeres.
€ 259,00
Antieke Zilveren Suikerklontjestang ca.1939 van P. van Oostrom SchoonhovenAntieke suikertang ca.1939.
€ 159,50
Zilveren Massieve Notenkraker ca.1960Zilveren massieve Notenkraker ca.1960 uit een verzameling zangeres.
€ 269,50
Zilveren Lipstickhouder uit ca. 1960Deze zeer exclusieve Lipstickhouder komt uit een unieke verzameling van een Nederlandse zangeres.
Gehalte: 1e gehalte zilver 925.
Lengte: 5,5 cm.
Gewicht: 26,2 gram€ 69,50
Zilveren flesopener massief 1e gehalte 925 ca.1962Zilveren flesopener massief 1e gehalte 925 ca.1962.
€ 189,50
Zilveren Reis Naaigarnituur uit ca.1969Prachtige zilveren reisgaren kokertje met mini schaartje uit een grote verzameling van een overleden operazangeres.
Gehalte, 925, 1e gehalte zilver€ 129,50Naaigarnituur
Antiek Zilveren Naaigarnituur 1893 t/m 1953 in goede conditieZilveren Naaigarnituur in lederen etui 1893 t/m 1953.
€ 189,50
Zilver Theezeefje met Kristal Opvangbakje ca.1942Zilver theezeefje met kristal opvang bakje ca.1942.
€ 69,50Zilver ca.1906
Zilveren Vleesvork uit een Franse top Restaurant ca.1906Zilveren vleesvork uit een Franse top restaurant ca.1906.
€ 69,50
Zilveren theezeefje met zilveren opvangbakje ca.1954Zilveren oude theezeefje met zilveren opvangbakje.
€ 139,50
Antieke & Oude Zilveren Gebruiks Artikelen
Antiek & Oud zilveren Gebruiksartikelen uit vervlogen tijden:
In een oud grachtenpand, waar het hout van de vloeren zacht kraakte bij elke stap, stond een kast die meer was dan zomaar een meubelstuk. Het was een stille bewaarplaats van herinneringen, gevuld met antieke en zilveren gebruiksartikelen die ooit deel hadden uitgemaakt van een levendig huishouden.
Op de bovenste plank glansde een zilveren theepot, met een sierlijk gebogen tuit en een oor dat ooit vele handen had verwarmd. Hij had dampende thee geschonken tijdens lange winteravonden, toen families samenkwamen rond de haard. Elke kras en elke doffe plek was een fluistering uit het verleden, een stille getuigenis van gezelligheid en samenzijn.
Naast de theepot lag een verzameling zilveren lepeltjes, elk met een ander motief in de steel. Sommigen waren sierlijk gedraaid, anderen droegen kleine familiewapens of initialen. Ze waren ooit zorgvuldig gepoetst voor zondagse diners, waar de tafel vol lag met linnen, porselein en het zachte licht van kaarsen.
Verder naar beneden stonden aardewerken schalen, verweerd door de tijd maar nog steeds sterk. Hun randen droegen kleine barstjes, als rimpels die hun leeftijd verrieden. Deze schalen hadden brood gedragen, fruit, of dampende stoofschotels waarvan de geur zich door de hele woning verspreidde.
En daar, in een hoek, stond een oud zilveren kandelaar. Hij was zwart uitgeslagen, maar als je hem met een doek oppoetste, verscheen er een fonkeling die leek op een stukje gevangen zonlicht. Deze kandelaar had menig avond verlicht, misschien zelfs een brief geschreven onder zijn vlam, of een geheim gesprek laten fluisteren.
Wat ooit alledaagse gebruiksartikelen waren, waren nu stille verhalenvertellers geworden. Ze vertelden niet langer alleen over hun functie, maar over de mensen die ze hadden aangeraakt, de momenten die ze hadden gedeeld, en de tradities die ze hadden gedragen.
Antieke en zilveren gebruiksartikelen zijn meer dan objecten. Ze zijn bruggen tussen toen en nu. En wie ze in handen neemt, voelt een stukje van die tijdloze verbinding – alsof de geschiedenis zachtjes tot leven komt in de glans van zilver en de warmte van oud aardewerk.