Antieke Sterling Zilveren Zout / Peperstrooier uit ca. 1908
Artikelnummer: KJ1908ZHFAntieke Sterling Zilveren Zout- of Peperstrooier uit Engeland – Sheffield, ca. 1908:
Deze prachtige antieke sterling zilveren zout- of peperstrooier is vervaardigd in Sheffield, Engeland, door de zilvermakers M. & W. en dateert uit circa 1908. Aan de voorzijde bevindt zich de gravure 1908–1933, die verwijst naar een jubileum.
De strooier is uitgevoerd in hoogwaardig sterling zilver met een zilvergehalte van 925/1000 (eerste gehalte zilver). Het elegante, ronde model wordt gekenmerkt door een fraai geprofileerde voet en een sierlijk bewerkte strooidop.
Bijzonder decoratief zijn de uitgezaagde motieven in de dekselknop, met geometrische vierkante vlakken en lange, recht oplopende krulmotieven. De combinatie van het verfijnde handwerk, de fraaie vormgeving en het hoogwaardige zilver geeft dit antieke zilveren voorwerp een karaktervolle en stijlvolle uitstraling.
Deze bijzondere zilveren strooier is afkomstig uit de collectie van een bekende Engelse familie, waarvan wij een omvangrijke verzameling zilveren voorwerpen hebben mogen aankopen. Een aantrekkelijk verzamelobject voor liefhebbers van antiek Engels zilver en historische tafelaccessoires.
Productinformatie
Voorwerp: Antieke zilveren zout- of peperstrooier
Materiaal: Sterling zilver
Zilvergehalte: 925/1000 (eerste gehalte zilver)
Datering: Circa 1908
Gravure: 1908–1933
Zilversmeden: M. & W.
Herkomst: Engeland
Plaats van vervaardiging: Sheffield
Gewicht: 132 gram
Totale hoogte: Circa 19 cm
Breedte middenstuk: Circa 5,6 cm
Diameter onderrand: Circa 6 cm
Conditie: Uitstekend
Een bijzonder stuk Engels zilver
Antieke Engelse sterling zilveren strooiers uit het begin van de twintigste eeuw zijn geliefd bij verzamelaars vanwege hun verfijnde zilverwerk, karakteristieke vormgeving en historische herkomst. Dit exemplaar vormt een stijlvolle aanvulling op een collectie antiek zilver of een klassiek gedekte tafel.
Vanwege privacyredenen kunnen wij de identiteit van de familie en haar nabestaanden niet bekendmaken.
Antiekjuwelier – vakmanschap, historie en bijzondere vondsten.
Onze antieke en oude sieraden zijn afkomstig van particulieren, banken, notarissen en bekende Nederlanders. Ook bijzondere antieke zilveren voorwerpen verwerven wij uit zorgvuldig geselecteerde particuliere collecties.