Antieke gouden 14 karaat massieve damesring met Wit grote Agaat uit ca. 1922
Artikelnummer: GH1922LKAntieke 14 Karaat Geelgouden Damesring met Grote Witte Agaat – ca. 1922
Een zeldzame, handgemaakte gouden ring met een bijzondere witte agaat en een indrukwekkende goudverwerking.
Deze prachtige antieke damesring uit circa 1922 is een bijzonder sieraad waarin traditioneel goudsmeedwerk en de natuurlijke schoonheid van witte agaat samenkomen.
De ring is geheel met de hand vervaardigd en voorzien van een grote, witte agaat. De bovenzijde van de agaat is met een verfijnde rasterpuntbewerking versierd. Deze bijzondere bewerking geeft de steen een subtiel, decoratief effect en zorgt voor een fraaie lichtwerking.
Bijzonder goudsmeedwerk
De ring onderscheidt zich door de uitzonderlijk stevige en rijk uitgevoerde gouden constructie. De onderzijde van de ring is volledig gesloten met een zware, massieve gouden plaat. Deze is met een solide gouden brugconstructie verbonden met het bovenste gedeelte van de ring.
Een dergelijke constructie komt veel voor bij hoogwaardige, handgemaakte ringen uit deze periode en benadrukt het ambachtelijke karakter van dit bijzondere sieraad.
Let op: deze antieke ring is bijzonder zwaar en rijk met goud vervaardigd.
Specificaties
Periode: circa 1922
Materiaal: 14 karaat geelgoud (585)
Edelsteen: grote witte agaat
Afmetingen agaat: ca. 2,3 × 1,7 cm
Hoogte agaat: Bolvormig
Ringmaat: 17
Conditie: uitstekend
Certificaat: Deze ring wordt geleverd met certificaat van echtheid
Een bijzonder antiek sieraad
Deze zeldzame gouden agaatring is een prachtig voorbeeld van het verfijnde handwerk uit het begin van de twintigste eeuw. De combinatie van de grote witte agaat, de bijzondere rasterpuntbewerking en de zware gouden constructie maakt deze ring tot een exclusief en karaktervol sieraad.
Onze Antieke & Oude Sieraden komen van particulieren, banken, notarissen en bekende Nederlanders.